Wykrywanie przecieków

Wykrywanie przecieków wody to szereg czynności mające na celu ustalenia przyczyny wycieku wody. Kiedy w domu pojawia się wilgoć jedną z pierwszych czynności jakie trzeb wykonać to ustalenie jej powstawania.

Może to być między innymi rozszczelnienie się rur, złe ich połączenie czy nieprawidłowy montaż armatury. W zależności od rodzaju wykrywanej nieszczelności zawsze dobieramy odpowiednią metodę i pomiary, na początek stosujemy szereg metod bezinwazyjnych, aby zminimalizować szkody.

Profesjonalne Wykrywanie Nieszczelności Wodnych, CO, Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych.
  1. Metoda gazu znacznikowego lub wskaźnikowego – to metoda polegająca na wpuszczeniu do instalacji gazu, który ponieważ unosi się do góry jest łatwo lokalizowany przez sondę. Świetnie sprawdza się przy wykrywaniu przecieków w instalacjach wodnych czy grzewczych
  2. Metoda dymowa – to metoda używana przy wykrywaniu nieszczelności w dachach i izolacjach.
  3. Metoda opornościowa – to metoda wykrywania nieszczelności w dachu płaskim
  4. Metoda z użyciem płynu barwiącego UV
  5. Metoda termiczna – przy pomocy kamery termowizyjnej można zobaczyć zmianę temperatury w miejscu wycieku
  6. Metoda fal dźwiękowych – do instalacji grzewczej lub wodnej wprowadza się fale dźwiękowe, które za pomocą specjalnego mikrofonu i wzmacniacza są wyłapywane. Jest to bardzo dokładna i precyzyjna metoda.
  7. Metoda elektro-akustyczna – to metoda polegająca na wyszukiwaniu sondą indukcyjną wytworzonego na instalacji pola elektrycznego
  8. Metoda podczerwieni (termografia) – jest to metoda bardzo dobrze sprawdzająca się przy lokalizacji wycieków z instalacji grzewczych, ogrzewania podłogowego czy w przypadkach problemów z kondensacją ścian lub określeniem wartości izolacji ścian zewnętrznych.
  9. Geofon

Skontaktuj się z nami +48 533 160 110